Metal Raflarınızı Satarken Dikkat Edilecek 5 Husus

2. El Raf Satarken Nelere Dikkat Etmek Gerek?
3 Haziran 2018
İkinci El Raf Alırken Dikkat Edilecek 3 Kural
25 Haziran 2018

Metal Raflarınızı Satarken Dikkat Edilecek 5 Husus

Dükkanlarda, depolarda, şirketlerde veya arşivlerde malzemeleri daha kolay saklamak, ürünleri teşhiri, kısıtlı alanları daha elverişli kullanmak için raf kullanılır. Eğer kullandığınız rafları değiştirmeniz gerekiyorsa veya iş yerinizi kapadıysanız, büyük maliyetlerle yaptırdığınız rafları elden çıkarmayı düşünürsünüz. Her dükkanın ihtiyacı ve gereken raf ölçüleri farklı olduğu için elinizde kalan rafları kısa sürede satamayabilirsiniz. Kendi kısıtlı imkanlarınızla ikinci el raf satmak dışında alternatif yollar vardır. İkinci el raf satarken dikkat edilecek 5 husus; hızla elden çıkarma, satış fiyatı, rafların sökülmesi, raf sisteminin nakliyesi ve güvenilir bir firma ile çalışmak olarak sayılabilir.

Hızlı elden çıkarma;

Kapanan dükkanınız dolayısıyla artık ihtiyacınız kalmayan ya da güncellenen şartlar sebebiyle değiştirmeniz gereken rafları satarken, ürünleri hızlı bir şekilde elden çıkarmak çok önemlidir. Raf sistemlerini kullandığınız depo alanında oldukça fazla yer kaplayacağı için yeni raf sistemlerinizin yapımı sırasında sizi çözümsüzlüğe iter veya başka bir alana taşınma ihtiyacı doğurarak depolanma maliyetlerine sebep olur. Ayrıca kullandığınız mevcut raf sistemine göre kullanılmadıkça yıpranması, eskimesi sebepleriyle değer kaybedeceği için hızlı elden çıkarma büyük öneme sahiptir.

Satış Fiyatı;

İkinci el raf satmak isteyenler için en önemli konu fiyattır. Satmayı planladığınız raf sistemleri tercih edilebilmesi için; yeni bir raf sistemi almaktan daha ucuz ve avantajlı olmalıdır. Sıfır olarak alınabilecek raf sistemlerine göre ayrıca nakliye masrafları da göz önüne alınarak doğru fiyat belirlenmeli ve ona göre satış işlemi yapmak için görüşmeler yapılmalıdır.

Rafların sökülmesi;

İkinci el raf satarken, sistemi sizde alacak kişiler ihtiyacına göre sökülmesine gerek olmayabilir ve mevcut ölçüler ile kullanım şekli alıcı içinde uygun olabilir, fakat yeni işlerde alıcının yeni ihtiyacına göre yeniden monte edilmek üzere sökülmesi gerekebilir. Ayrıca nakliye aşamasında daha büyük kolaylıklar sağlayacağı içinde bazen raf sistemlerinin sökülmesi tercih edilir, ve bu işlem yapılırken raf sistemlerinin ayakları, tablaları, cıvata girişleri ve montaj yerlerinin zarar görmemesi çok önemlidir.

Raf sisteminin nakliyesi;

Raf sistemin nakliyesi genelde alıcı tarafından sağlanır. Yapılan anlaşmaya göre gerekli masraflar karşılanarak ya da satış fiyatının üzerine eklenilerek satıcı tarafından da sağlanabilir. Alıcının tercihine göre değişir ama genelde raf sistemlerinin de-monte olarak nakledilmesi tercih edilir.

Güvenilir bir firma ile çalışmak;

İkinci el raf satmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri tüm süreci güvenilir bir firma ile yönetmektir. Çekme Raf Sistemleri sizler için her detayı düşünür ve sıkıtı yaşamadan raflarınızı satmanıza yardım eder.

İkinci el raflarınızı elden çıkarmayı düşünüyorsanız “İkinci El Raf Satarken Nelere Dikkat Etmek Gerek?” isimli makaleyi okuyabilirsiniz.