İkinci El Raf Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İkinci El Raf Balıkesir
24 Mart 2018
İkinci El Raf Çorlu
3 Mayıs 2018

İkinci El Raf Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İkinci El Raf Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İkinci el alışverişlerin çoğunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Uygun fiyatlı olması sebebiyle ikinci el tercih edilirken, alınan ürünün bozuk veya fonksiyonlarını yerine getirmiyor olması durumunda para boşa harcanmış olur. İkinci el raf alırken nelere dikkat edilmelidir sorusunun cevabı çoğunlukla rafların istenilen nitelikte olması ve uzun süre kullanılabilirliğidir.

Sağlamlık

Raflar depolarda veya evlerde üzerlerinde obje konulmak için kullanılır. Dekoratif obje olabileceği gibi, ağır koliler de depolama amaçlı raflarda saklanır. Rafların taşıma görevini yerine getirebilmeleri ve uzun süre kullanılabilmeleri için sağlam olması gerekir. İkinci el olarak tercih ettiğiniz rafların daha önce hangi amaçla nerede kullanılmış bilmek fayda sağlar. Rafın çürümemiş olması gerekir. Çelik raflar sağlamlık açısından daha güvenilirdir.

Boyutlar

Raf sistemi koyulacak yer ile alınacak rafların boyutları eş olmalı. En ve genişlik kesinlikle ölçülmeli fakat genelde gözden kaçan boyudur. Alınacak raf sisteminin boyu tavandan en az 50 cm kısa olmalıdır. En üst gözü rahatça kullanabilmek için ölçüler kişisel olarak da ayarlanabilir. Ayrıca rafların gözleri de farklı boyutlarda olabilir. Kullanım amacına göre tüm rafların aralarındaki mesafeye dikkat edilmelidir. Her gözün yüksekliği ve genişliği ihtiyaca göre ayarlanması, raflarda saklanabilecek ürün sayısını arttırır, alınacak raf sisteminin elverişli kullanılmasına yardımcı olur.

Kurulum

İkinci el raf seçildikten sonra geriye en büyük sıkıntı kurulumu kalıyor. Eğer rafların kurulumunda hata olursa, hem istenilen şekilde ve kolaylıkta kullanılamaz, hem de rafların ömürleri kısalır. Doğru yere ve doğru kurulum ile raflardan istenilen verim en üst düzeye çıkar. Kurulumu kolay raf sistemi almak önemlidir.

Nakliye

Raf seçerken nakliye hizmetinin olduğu şirketlerle çalışmaya özen gösterilmelidir. Çıkma Raf Sistemleri deneyimli personeli ile nakliye hizmetini ikinci el raf almak isteyenlere sunmaktadır.

Fiyat

Ekonomik olması sebebiyle ikinci eli tercih edilen raf veya raf sistemlerinde kimi zaman sıfırı ile aynı ücretler görülebilir. İyi bir araştırma ile en uygun rafları bulmak gerekir.