İkinci El Raf Alırken Dikkat Edilecek 3 Kural

Metal Raflarınızı Satarken Dikkat Edilecek 5 Husus
16 Haziran 2018
Ucuz 2. El Metal Raflar Burada!
3 Temmuz 2018

İkinci El Raf Alırken Dikkat Edilecek 3 Kural

Raflar depolama amacıyla firmalarda, eşya taşıma veya dekoratif amaçla evlerde kullanılır. Fiyatının daha uygun olması amacıyla ikinci el tercih edilirken, alacağınız malzemenin işlevini yerine getirmesi ve uzun ömürlü olması beklenir. Aksi takdirde vakit ve nakit kaybı olur. İkinci el raf alırken dikkat edilecek 3 kural; sağlamlık, ebatları ve ücretidir.

Rafın Sağlamlığı

Raf ve raf sistemleri taşıma amaçlı kullanılır. Yer yetersizliği veya ürün fazlalığı gibi nedenlerden raf sistemlerine ihtiyaç artar. Tüm sektörlerde raf ve raf sistemleri kullanılmakla beraber raflar bazı zaman çok ağır koliler için kullanırken, bazen de daha hafif malzemeler için tercih edilir. Her iki durumda da kullanılan rafların sağlamlığı en ön plandadır. Sağlam ve koyulacak eşyaya uygun olmayan raflar kazalara ve istenmeyen durumlara neden olabilir. Rafların hangi amaçla kullanılacağına bağlı olarak seçilmesi gerekmektedir. İkinci el raf alırken sağlamlığı, çürümüş olmaması, rafın uzun süre kullanılmasını sağlar.

Rafın Ebatları

Öncelikler raf sisteminin oturacağı ve kurulacağı yer önemlidir. Üzerine istiflenecek eşyaya göre hem raf sisteminin genişliği, eni ve boyu seçilmeli ve bu boyutlara göre ikinci el raf seçilmelidir. Raflara yerleştirilecek koli veya eşyalara göre rafın gözlerinin ebatları da seçilmeli. Eğer gözlerin boyutlarını değiştirebileceğiniz bir raf sistemi alırsanız, duruma göre ayarlanabildiği için daha kullanışlıdır. Rafın en üst gözünü de kullanabilmek adına tavandan daha kısa bir raf seçerseniz. Rafın üstü ve tavan arasında kalan alanı da değerlendirmiş olursunuz. İkinci el raf seçmeden evvel istediğiniz ebatları kesinleştirmek, daha verimli kullanım alanları yaratmak için önemlidir.

 

İkinci El Raf Fiyatları

İkinci el raf alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus fiyatıdır. Bütçenize uygun olması sebebiyle ikinci eli tercih edilen raf veya raf sistemleri, eğer kullanılmamışları ile aynı fiyattaysa yapılan alışverişin bir anlamı kalmaz. Çıkma Raf Sistemleri sizlerin kullanım amacınıza uygun raf ve raf sistemlerini, en uygun bütçelere temin etmenize yardımcı oluyor.

İkinci el raf satın almadan önce aklınızda kalan sorular için bize ulaşın.