2. El Raf Satarken Nelere Dikkat Etmek Gerek?

Raf Çeşitlerini Öğrenelim
15 Mayıs 2018
Metal Raflarınızı Satarken Dikkat Edilecek 5 Husus
16 Haziran 2018

2. El Raf Satarken Nelere Dikkat Etmek Gerek?

2. El Raf Satarken Nelere Dikkat Etmek Gerek?

Raf sistemleri ticaret ile uğraşan tüm şirketler için vazgeçilmezdir. Şirketiniz veya firmanızın kapanma durumunda, taşınmanız veya içeride değişiklik yapmanız halinde var olan raf ve raf sistemleriniz boşa çıkabilir. Böyle bir durumda raflarınızı elden çıkarmak isteyebilirsiniz. Sizin elinizde bulunan raf ve raf sistemleri, o anda ihtiyacı olan pek çok kişinin şirket, firma veya deposuna uygunluk göstermediği için rafları elden çıkarmanız tahmininizden uzun sürebilir. İkinci el raflarınızı sizden alan şirketler ile çalışmak hem daha rahat, hem de daha kısa sürede çözüme ulaşmaya yardım eder. Peki ikinci el raf satarken nelere dikkat etmek gerek? Raf ve raf sistemlerinizin değerinin altında satılmaması birinci şarttır.

Uygun Fiyatlandırma

Firmanızda veya şirketinizde artık kullanılmayan raf ve ikinci el raf sistemlerini heba etmek istemiyorsanız, fakat çok ucuza da elden çıkmasını istemiyorsanız ikinci el raf satarken Çıkma Raf Sistemleri ile iletişime geçebilirsiniz. İkinci el raflarınız incelendikten sonra rafın kullanım alanı, sağlamlığı, ne kadar kullanıldığına göre bir değer biçer. Rafları değerinden düşük fiyata değil, piyasa değerinde almayı amaç edinmiştir.

Demontaj ve Nakliye

Artık kullanılmayacak raf ve raf sistemlerinizi en uyguna elden çıkarmak isterken beklemek istemiyorsanız, ikinci el raf alan şirketlere başvurabilirsiniz. Raf veya raf sistemlerinizi kendiniz satmanız durumunda müşteri bulmanız zor olur. Rafların, bulduğunuz müşterinin firma veya deposuna uygun olması her zaman mümkün olmaz. Ayrıca rafların sökülmesi ve yeni yerine taşınması konusunda da müşteriniz ile anlaşmazlığa düşebilirsiniz. İkinci el raf satarken dikkat etmeniz gereken husus raf alan şirketlerin size sunduğu demontaj ve nakliye hizmetidir. Bu şirketlerin iyi bir personel ile raflarınızı uygun şekilde çıkarıp, nakliyatı kendi çözümleriyle yaptığına emin olmak gerekir. Aksi takdirde bu rafları sizin sökmeniz, nakliyesini gerçekleştirmeniz gerekir ki bu da ek bütçe demektir. Çıkma Raf Sistemleri fiyatta anlaşıldığı takdirde, size ek iş çıkarmadan rafların sökülerek kendi deposuna nakliyesini yapar. Kullanmayacağınız raflar ile ilgili size ek sorumluluk çıkarmaz.

İkinci el raf satışı ile ilgili ayrıntılı bilgi için İkinci El Raf Satılırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Husus isimli makalemizi okuyabilirsiniz.